خرید بک لینک
لوح تقدیر | تقدیرنامه
جعبه جیر لوح
رزرو آنلاین هتل خارجی
خرید سکه ساکر استارز
دانلود رمان
رزرو آنلاین هتل خارجی
خرید گیفت کارت
بازی
عینک افتابی اصل
لوله استیل
مواد غذایی که هورمون بانوان را تنظیم می کنند

سلامت و زیبایی

مواد غذایی که هورمون بانوان را تنظیم می کنند

عوارض قرص های ضد بارداری چیست؟

عوارض قرص های ضد بارداری مثل تمام قرص های شیمیایی دیگه می تونه افراد رو با درجات مختلف تحت تاثیر خودش قرار بده. قرص های ضد بارداری باعث تغییرات جدی توی وضعیت هورمونی بدن می شن. گاهی عوارض قرص های ضد بارداری اونقدر زیاده که فرد ترجیح می ده مصرف اون رو قطع کنه. قرص های ضد بارداری این قسمت مستعده انواع عفونته، تقریبا از سه ماهگی، بدن نوزاد شروع به ساخت پادتن ها می کنه و این روند تا زمان زایمان ادامه داشته و نوزاد با سطح بالایی از پادتن ها به دنیا می یاد. اما بعد از تولد با افت این پادتن ها مواجه می شیم که در این زمان احتمال آسیب پذیری نوزاد بالا می ره. در دوران بارداری بهترین وضعیت خواب خوابیدن به پهلو است. شما می توانید به پهلوی راست و یا به پهلوی چپ بخوابید ولی بین این دو وضعیت، خوابیدن به پهلوی چپ بهتر است! خوابیدن به پهلوی چپ در دوران حاملگی باعث افزایش خونرسانی به جنین و رسیدن مواد مغذی بیشتر به او می شود. همچنین از لحاظ آناتومیکی باعث کاهش فشار به اندام های داخلی بدن مادر شده و برای مادر و جنین بسیار بهتر می باشد. همچنین بهتر است پاها را کمی درون سینه جمع کنید و بین زانوها یک بالشت قرار دهید. اگر کمر درد داشتید، می توانید یک بالشت کوچک نیز زیر شکمتان بگذارید. همچنین اگر در طی شب احساس درد در ناحیه قلب و یا سوزش معده داشتید، بالشتی را برای تکیه دادن بالاتنه خود به آن در کنار خود داشته باشید.

علل نامنظمی قاعدگی زنان در دوران شیردهی چیست؟

دوران شیردهی زمان پریود شما رو به تعویق می اندازه. این می تونه یک خوش آمد گویی به مادرانی باشه که تمایل دارند بیشتر از نه ماه پریودشون قطع بشه. گاهی اوقات تازه مادران در طول مدت شیردهی اصلا پریود نمی شوند و گاهی اوقات هم عادت ماهانه اونها نامنظم می شه. قطعا این تغییر رفتار بدنی تعجب آور است. پس در ادامه به بررسی موضوع علل نامنظمی قاعدگی زنان در دوران شیردهی می پردازیم. هنگامی که شما در شرایط استرس زا قرار می گیرد بدن شما وارد فاز در اصطلاح "مبارزه و یا پرواز" می شه، به عبارتی بدن شما دراین حالت شروع به ترشح هورمون کورتیزول و سایر هورمون های استرس می کند. این هورمون ها دقیقا از جنس هورمون هایی هستند که وقتی شما در شرایط خطر قرار می گیرید بدن شروع به ترشح می کند. در حقیقت این هورمون ها بدن شما رو آماده می کنند تا هم سوخت بیشتری در اختیار عضلات قرار بگیره و هم تعداد ضربان قلب بیشتر شود. اگر شما می تونید با استرس خود کنار بیایید و از کنارش بگذرید، پاسخ استرس در بدن شما کاهش می یابد و بدنتون به یک حالت تعادل می رسه. اما برخی از استرس ها به قدری خطرناک هستند که بدن قادر به رهایی از اونها نیست. دکتر سوزان اندروز متخصص روانپزشکی بالینی و نویسنده کتاب راه حل های استرس در مادران باردار در کتاب خود می گوید، چگونه از استرس رها شده می توان، توان بالقوه کودک را افزایش داد؟ در واقع استرس ثابت و مداوم، سیستم مدیریت استرس بدن شما رو تغییر می دهد و باعث می شود بدنتون واکنش های بیش از حد التهابی از خودش بروز بده. زنان باردار باید بدونند که در این زمینه نباید احساس تنهایی و گناه کنند بلکه تا می تونن باید شرایط بحرانی خود را به دست گرفته و کنترل کنند.

راه هایی برای مقابله با تاثیر استرس بر جنین

مشورت با پزشک:

ابتدا با پزشک خود در رابطه با مواردی که در شما تنش ایجاد می کنند صحبت کنید، قطعا دکتر متناسب با شرایط روحی شما راه حل منطقی در اختیارتون خواهد گذاشت.

موزیک گوش دادن:

با گوش دادن به موزیک و زمزمه کردن متن آهنگ در مغزتون باعث می شید، سطح هومورن کورتیزول در مغز کنترل بشه و شما به آرامش برسید.

دوش گرم بگیرید:

به حمام بروید، سپس یک فنجان چای داغ خورده و یک کتاب بخونید.برچسب ها : زایمان طبیعی یا سزارین,

+ نوشته شده در يکشنبه 13 خرداد 1397 توسط mosbatesabz |